Wersje specjalne

Terminal bloki i konektory Sauro można zamawiać w wykonaniach specjalnych. Poniżej kilka ciekawych rozwiązań.

Terminal bloki z ustaloną polaryzacją.

Element z wystającym od dołu fragmentem obudowy który umieszcza się w specjalnie do tego przygotowanym otworze lub nacięciu w PCB. Takie rozwiązanie daje pewność, że element będzie zamontowany tylko w tym jednym miejscu i ustawiony w odpowiednią stronę.

Wersja dostępna dla serii MSG & MSQ i CIM.

Produkt oznaczany jest dodatkowym indeksem -000Y (np. MSG02001-000Y) 

Konektory ze stałym kluczem kodującym

Męskie i żeńskie konektory fabrycznie zakodowane wg życzenia klienta. Dzięki temu możemy stosować w jednym urządzeniu kilka takich samych konektorów bez możliwości pomyłkowego ich połączenia. Więcej o kodowaniu konektorów tutaj

Terminal bloki zamknięte od dołu

Zamknięcie mechanizmu zacisku windowego od spodu zapobiega dostawaniu się zabrudzeń do ruchomych części złącza.

 

Terminal bloki z dodatkową osłoną wejścia przewodu

Specjalna konstrukcja obudowy z wystającymi elementami wokół wejścia przewodu chroni przed zwarciami w przypadku zbyt mocno odizolowanych przewodów lub nieprawidłowego zamocowania przewodu.

 

Podwyższone konektory męskie

Rozwiązanie przydatne tam, gdzie wysokość innych elementów lub odległość od płytki do obudowy uniemożliwia zastosowanie standardowego konektora. Jest to modyfikacja elementu CPM produkowanego standardowo w dwóch rzędach. W wersji „High Tower” zastosowane jest tylko drugie, wyższe piętro złącza.

Produkt oznaczany jest dodatkowym indeksem – 00H (np. CPM020P1-00H)

Konektory męskie z przedłużonym pinem

Męska część konektora montowana do płytki może być wyposażona w jeden dłuższy pin. Dzięki temu podczas wsadzania wtyku to właśnie to pole (np. uziemienie) jest podłączane jako pierwsze a przy wyciąganiu konektora jako ostatnie traci kontakt. Szczególnie polecane do aplikacji związanych z bezpieczeństwem i do urządzeń wrażliwych na przepięcia.

 

Dostępne dla złącz z serii CIM i CTM.

Produkt oznaczany jest dodatkowym indeksem – 000G (np. CIM049P5-000G)

Męski konektor do montażu SMD

Konektor z serii CSM w wersji do montażu SMD uzyskuje nowe oznaczenie – CSMD. Dostępny w rastrach 5,00 i 10,00 mm w ilościach pól od 2 do 25. Rozwiązanie stosowane w niewielkich urządzeniach, gdzie trzeba się liczyć z miejscem. Więcej tutaj

Konektor żeński z przystawką do przewodów

Wystający element zintegrowany ze złączem daje możliwość dodatkowego przymocowania przewodów lub etykiety z oznaczeniem. Ułatwia również wyciąganie konektora – szczególnie tam, gdzie mamy utrudniony dostęp.

Konektory serii CVF z osłoną

Osłona wkrętów konektora CVF poza dodatkową ochroną daje możliwość naniesienia oznakowania

« Powrót